I Spotkanie kwartalne za nami a co przed nami???

31206666_10156510958919928_1443500149832679424_nWiosna ruszyła na całego i od razu wraca energia tak potrzebna do działania. Naszym Seniorom nie brakuje jej co prawda w okresie zimowym jednak wiosna inspiruje i zachęca do nowych aktywności.

W Piątek 20 kwietnia nie pierwszy już raz nasi seniorzy pokazali co potrafią:) Kluby seniora z Balic, Burowa i Rudawy zadbały o pyszne ciasta i piękne wiosenne kanapeczki a strona artystyczna należała do Brzoskwini, Zabierzowa i Kobylan.

Spotkanie kwartalne rozpoczęło się od bardzo krótkiego podsumowania dotychczasowych działań ale największe zainteresowanie wzbudziły nadchodzące spotkania, warsztaty i imprezy. Już teraz sporo się dzieje bo od lutego, działa w SCKiPGZ, prowadzony przez Fundację Laboratorium Inspiracji Społecznych „Klub Integracji” w ramach którego co tydzień spotykamy się na warsztatach aktorskich z Jackiem Stramom (w poniedziałki o 12.30), z dietetykiem (w każdy wtorek o 12.00) i Jadwigą Gajdą-Lusiną na w pracowni ceramicznej, gdzie powstają wspaniałe misy,mieseczki, flakony itp (w każdy czwartek o godz. 13.00). W dalszym ciągu można dołączyć do programu (zgłoszenia i więcej informacji udziela Pani Anna Styszko pod nr: 503 115 964).

Już 26 kwietnia (czwartek) będziemy gościć 25 seniorów z Łącka, Tokarni, Jordanowa i Zawoi. Będzie to wizyta studyjna w ramach programu „Przestrzeń dla seniorów”, realizowanego przez Fundację Mapa Pasji. Spotkanie ma na celu wymianę doswiadczeń i integrację a głównym tematem będzie dostosowanie przestrzeni do potrzeb seniorów i osób z niepełnosprawnościami. Osoby zainteresowane udziałem w sotkaniu połączonym z kolację, prosimy o zgłoszenia wysyłając maila na adres kmroczek.sckipgz@gmail,com

Program wizyty – ASOS_WizytaStudialna_program25-27.04.2018

A oto harmonorgram nadchodzących imprez – Harmonogram imprez seniorów

Po krótkiej części oficjalnej, na scenie Samorządowego Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów zadebiutował „Brzoskwiniowy Kabarecik”, który rozbawił całą publiczność swoją grą, tekstem i piosenkami. Brawo Brzoskwinia!!! Czekamy na więcej i mamy nadzieję, że tak dobry początek jest zapowiedzią regularnych występów dla szerwszej publiczności:)

Zespół Teatralno-Satyryczny Klubu Seniora „Złota Jesień” w Zabierzowie, zaprezentował podczas imprezy skróconą nieco inscenizację„Topienie Marzanny i powitanie Wiosny” utrzymując tym samym bardzo pozytywną atmosferę. Było pięknie, kolorowo i zabawnie i taki klimat już do końca spotkania podtrzymał zespół wokalny z Kobylan. Wszyscy byli zachwycieni i świetnie się bawili przy akompaniamencie Pana Rysakowski Józef i śpiewie Pań z klubu seniora z Kobylam „Młodzi Duchem”.Było pięknie! Raz jeszcze dziękujemy za obecność i ogromne zaangażowanie!

Kolejne spotkanie kwartalne już 26 maja w Rudawie:)