ballada o nowej hucie- teatr ludowy

Teatr Ludowy- Ballada o Nowej Hucie

ballada o nowej hucie- teatr ludowy

Zapraszamy na spektakl pt. „Ballada o Nowej Hucie” w Teatrze Ludowym.

Duża Scena

czas trwania: 2h 30 ‚

przerwa: 1

cena: 20 zł (przejazd + bilet)

19 lutego (piątek),

trasa: Radwanowice (godz. 16:50)- Kobylany(godz. 17:00)- Karniowice (godz. 17:05)- Zabierzów (godz. 17:15)

reżyseria i opracowanie muzyczne: Piotr Waligórski
scenografia: Wojciech Stefaniak
kostiumy: Wanda Kowalska
przygotowanie wokalne: Marta Bizoń
konsultacje muzyczne: Piotr Piecha
asystent reżysera/sufler: Martyna Rezner
inspicjent: Anita Wilczak – Leszczyńska

obsada: Marta Bizoń, Gabriela Oberbek, Iwona Sitkowska, Kinga Suchan (gościnnie), Mikołaj Chroboczek (gościnnie), Andrzej Franczyk, Piotr Pilitowski/Piotr Franasowicz (gościnnie), Sławomir Franasowicz (gościnnie), Krzysztof Górecki, Robert Marchwiany (gościnnie), Jan Nosal, Sebastian Oberc (gościnnie)

premiera: 6 lutego 2015

Opis spektaklu

Piotr Waligórski na podstawie książek: Lidii Amejko „Żywoty świętych osiedlowych” i Hanny Sokołowskiej „Kosa czyli ballada kryminalna o Nowej Hucie”

 

Nowa Huta posiada genius loci, który inspiruje twórców. Co rusz powstają o niej filmy, książki czy wreszcie spektakle. Jej siermiężny urok uwiódł już niejednego. Ostatnim z nich był Piotr Waligórski, który na scenie Teatru Ludowego przygotował „Balladę o Nowej Hucie”, mitologizując powszednią historię najmłodszej z dzielnic Krakowa i jednocześnie przywołując z pozoru szare, ale jakże barwne w swojej istocie rozśpiewane lata 70.

 

Ta śpiewająco opowiedziana historia Nowej Huty utrzymana jest w duchu komedii Stanisława Barei, jak „Alternatywy 4”, doprawiona nutka absurdu, dyskretnym wątkiem kryminalnym i podniesiona na piedestał świętości, „nowohuckiej świętości”, bo Pan Bóg wybrał sobie Nową Hutę, jako idealne miejsce, żeby się ludziom ukazać po raz ostatni…

 

Zapraszamy!

Rezerwacja miejsc:

tel. 601-711-605 lub amleczko.sckipgz@gmail.com